Rodinný dům-novostavba Velešovice - tepelné čerpadlo HITACHI

Zakázka pro rodinný dům-novostavba ve Velešovicích. Dodávka tepelného čerpadla HITACHI RWM-3FSN3E + RAS-3HVRNME-AF. Topný výkon 11 kW. Novomanželé řešili vytápění domu a ohřívání TUV (teplé užitkové vody), nechtěli zavést přípojku plynu. Rodinný dům nepotřebuje klimatizaci, protože tepelné čerpadlo má i funkci chlazení. Roční spotřeba na vytápění domu je 6,7 mWh.

S tepelným čerpadlem je úspora energie 3 x nižší, než kdybychom topili elektrickým přímotopem nebo elektrickými akumulačními kamny.
Předpokládaný výpočet pro topení zemním plynem by byl zhruba 2 x dražší než TČ. To samé platí i pro ohřev teplé užitkové vody.

S využíváním tepelného čerpadla vzniká nárok na odběr nižšího tarifu elektrické energie, které je využíváno na vaření, svícení a ostatní elektrické spotřebiče v domácnosti.

"U novostaveb investice do kvalitního a účinného tepelného čerpadla dosahuje návratnosti 3 - 4 roky, je chybou tam tepelné čerpadlo nedat," říkají finanční poradci. Dům s kvalitním tepelným čerpadlem má mnohem nižší náklady na energie, než mnoho pasivních domů. A investice do kvalitního a účinného tepelného čerpadla nemusí být vysoká.

Certifikáty našich autorizovaných servisních techniků

AST_Hamada AST_Majarek AST_Vallo