Hitachi YUTAKI M

Tepelné čerpadlo VZDUCH/VODA - výrobník TV 

YUTAKI M 

Jedná se o kompaktní provedení tzn. jednotka je pouze venkovní. Modely jsou dodávány ve 4 výkonech 8,2 - 17,5 kW. Energetická účinnost COP až 4,31. Konstantně lze získávat topnou vodu až +55°C, což rozšiřuje možnost použití pro přípravu teplé vody.

Hlavní ekonomickou výhodou je schopnost zařízení předat čtyřikrát více energie, než jeho elektrický příkon. Provoz jednotky je možný od +37,5°C do -20°C venkovní teploty. Ekologické chladivo R410A. Invertor DC (stejnosměrný) pro řízení, kompresor a ventilátory. Ideální řešení jako náhrada tradičního topného zdroje, jakým je v dnešní době kotel. Zařízení má velké množství příslušenství pro bezproblémové provedení jak monovalentního, tak i bivalentního systému vytápění.

Tepelné čerpadlo YUTAKI-M lze použít pro vytápění a též pro ohřev teplé vody, může se použít i v součinnosti s původním otopným systémem. Oproti některým jiným ekologickým zdrojům tepla nepotřebuje zásobník tepla (akumulační nádrž) pro vytápění, protože si řídí svůj topný výkon dle aktuální potřeby. Instaluje se venku a uvnitř již nezabírá prostor žádná jeho část.

Řeší nízkopotenciální vytápění podlahovým topením, radiátory, popřípadě konvektory. Dále řeší ohřev TV. Pro extrémní podmínky lze systém doplnit elektro ohřevem.

YUTAKI M-1 

Certifikáty našich autorizovaných servisních techniků

AST_Hamada AST_Majarek AST_Vallo