AB Klimatizace, s. r. o.

Bráfova 9a, 616 00 Brno

Tel.: 541 215 445

Mob.: 737 285 067

Proč využívat tepelná čerpadla 


Tepelná čerpadla HITACHI vám ve vašem domě zajistí tepelnou pohodu po celý rok. Během zimy vykouzlí doma příjemné teplo a v létě vám ochladí místnost. Zároveń významně přispívají k úspoře peněz za energie. Tepelná čerpadla HITACHI fungují na principu vzduch-voda. Tento systém využívá teplo ze vzduchu k získávání energie, která následně slouží k vytápění, chlazení a ohřevu teplé užitkové vody. Tepelná energie je přenášena z venkovního vzduchu do vnitřního prostoru domu.


Vysoká úspora spotřebované energie


Tepelné čerpadlo HITACHI dokáže přeměnit 1kW elektrické energie na více než 5kW tepelné energie. Systém tepelného čerpadla vzduch - voda totiž produkuje více energie, než jí spotřebovává. Elektrická energie je spotřebovávaná pouze z 20 % a zbývajících 80 % energie je doplněno okolním vzduchem, který je pro uživatele zcela zdarma. V případě velmi nízkých teplot až do -25 °C zůstává spotřeba energie tepelného čerpadla stabilní.


V zimě vyhřívá v létě chladí


Tepelné čerpadlo HITACHI vám může zajistit doma opravdový komfort nejen v zimě, ale také v létě. Tepelné čerpadlo totiž dokáže fungovat i reverzně a pomocí volitelné sady pro chlazení umí jednotka obrátit svůj chod. Například podlahové topení vám může během léta příjemně ochlazovat domov a v zimě vás zase opět může příjemně hřát. Systém lze také použít s fancoily místo podlahového topení. Nastavování tepelného čerpadla je velice snadné, rychlé a pohodlné díky novému uživatelskému rozhraní s průvodcem.


Nevyžaduje záložní elektrický ohřev


Zatímco konkurenční tepelná čerpadla vyžadují při poklesu venkovních teplot používání záložního elektrického ohřevu, tepelné čerpadlo vzduch-voda HITACHI má v tomto případě pro uživatele obrovskou přednost oproti své konkurenci. Je to díky tomu, že u tepelného čerpadla HITACHI není potřeba, aby byl v případě nízkých venkovních teplot využíván záložní elektrický ohřívač.


Technologie s DC invertorem


Scroll kompresory HITACHI s DC invertorem zajišťují zvyšení provozní účinnost instalace. V porovnání s tradičními kompresory je to až o 30 %. Díky této technologii se snižuje spotřeba elektrické energie a zároveň se významně zvyšuje životnost systému. Tepelná čerpadla HITACHI spolehlivě fungují i v případě, že venkovní teploty klesnou až na -25 °C.


Komfortní používání na dálkový ovladač 


Používání tepelného čerpadla HITACHI je skutečně komfortní. Ovládat jej můžete dálkovým ovladačem, který je opatřen přehledným LCD displejem a umožňuje ovládat všechny funkce systému. Dálkovým ovladačem si tak můžete libovolně nastavit vytápění domu, chlazení, ohřev užitkové vody, solární panely a bazén. Díky tomu, že dálkový ovladač lze vyjmout z předního panelu, můžete jej použít i jako pokojový termostat a umístit ho do vytápěné místnosti. Takto je možné ovládat teplotu v jedné nebo dokonce ve dvou zónách.


Kompaktní rozměry, které se vejdou všude


Díky snížení hmotnosti a zmenšení velikosti jednotek je jejich instalace i manipulace s nimi velice jednoduchá a snadná. Malé rozměry umožňují jejich instalaci například dovnitř kuchyňské linky. Takto jednotky nikde nepřekáží ani nenarušují vzhled interiéru.


Snadná údržba klimatizačních jednotek HITACHI


Tepelná čerpadla HITACHI vyznačují také velice snadnou údržbou. Jednotky jsou opatřeny kulovým ventilem s vyměnitelným filtrem, který se v případě potřeby velice snadno kontroluje a vyjímá. Kulový ventil umožňuje čištění bez vypouštění hydraulického okruhu a zajišťuje nižší tlakové ztráty. Zároveń zjednodušuje instalaci a omezuje požadavky na prostor.

Pro více informací o tepelných čerpadlech HITACHI kontaktujte naše obchodní oddělení:

Tel.: (+420) 541 215 445

Mob.: (+420) 737 285 067

e-mail: obchod@abklimatizace.cz

Odesláním souhlasíte s: Podmínky ochrany osobních údajů