Prezentace japonského výrobce Hitachi

Historie

V roce 1910 pan Namihei Odaira založil opravnu elektromotorů pro měděné doly v Japonsku, což je dnes označováno jako počátek firmy Hitachi. Jako prvním výrobkem dnes nadnárodního koncernu je právě elektromotor. Dnes Hitachi doznává obrovského rozvoje. Již nyní je jednou z největších průmyslově-obchodních společností na světě. V minulých 90-ti letech Hitachi vytvořila důmyslnou a pokročilou technologii, jež je základem v současné době vyráběných zařízení, ale přesto se stále dívá do budoucnosti a investuje nemalé prostředky do rozsáhlého výzkumu, čímž si zajišťuje neustálé vedoucí postavení v jakékoliv oblasti svých výrobních aktivit. Největší devizou klimatizace Hitachi je vysoká jakost, široká škála výkonů a vysoká spolehlivost. Díky vysokým investicím v oblasti výzkumu a vývoje klimatizační techniky je schopna značka HITACHI se neustále držet mezi předními výrobci a s otevřením HAPE (Hitachi Air Conditioning Produkts Europe), výrobního závodu v Barceloně jsou výroba a dodávky klimatizačních zařízení pro oblast Evropy daleko dynamičtější.

Přepis znaků originálního loga HITACHI

+ =
HI
slunce
  TACHI
východ
  stojící muž

Odaira San měl do paměti vrytý tento obraz: Muž sleduje východ slunce a má přitom vidinu příchodu lepšího života a slibné budoucnosti pro veškeré lidstvo.

Výrobky

Výrobní řada klimatizačních jednotek a výrobníků chladné vody HITACHI je jedna z nejširších na současném trhu. Od zařízení typu SPLIT od výkonu 2 kW až po vysoce kvalitní výrobníky chladné vody (Chillery) se šroubovým kompresorem o výkonu nad 1000 kW. Výrobky jsou vhodné pro různorodé aplikace od jednoho pokoje v bytě až po rozsáhlé administrativní a průmyslové komplexy.

Jakost

Je samozřejmostí, že ve společnosti HITACHI, má vysoká jakost a výkonnost produkovaných zařízení nejvyšší význam. Významná investice byla podniknuta v oblasti testování vyrobených zařízení ve všech závodech HITACHI, kde kontrolní technik sleduje každý výrobek na PC od začátku do konce a díky jednotlivým záznamům je schopen vypracovat protokol o způsobilosti zařízení.

V poslední době se HITACHI podařilo realizovat v rámci Evropy účinnou a rozsáhlou distribuční síť. Každý velkoobchodní partner je pečlivě vybírán, zaškolen a kontrolován, aby svým konáním naplňoval firemní strategii v přiděleném regionu. Nabízená paleta služeb v oblasti klimatizační techniky je nesrovnatelná s konkurencí díky zkušeným odborníkům, komplexnímu skladu náhradních dílů a stabilní technické podpory z výrobních závodu HITACHI.

Výrobní centra

V roce 1992 HITACHI investovala do výstavby nového závodu HAPE (Hitachi Air Conditioning Produkts Europe) v Barceloně – Španělsko. Umístění bylo pečlivě vybráno s ohledem nejen na budoucí rozvoj závodu, ale zejména s ohledem na snížení výrobních nákladů a zkrácení dodacích lhůt klimatizačních zařízení. Vedle HAPE vlastní HITACHI také výrobu v HAPM (Hitachi Air Conditioning Produkts Malaysia) založený v blízkosti Kuala Lumpur, která úzce spolupracuje se závody HITACHI Tochigi a Shimizu v Japonsku.

Výzkum

HITACHI, znamená východ slunce – což symbolizuje neustálý výzkum a hledání nových rozvojových technologií, myšlenek a zlepšovacích návrhů. Z jejích světových odbytů, je přes 6% investováno do výzkumu a rozvojových programů. Tyto ohromné investice daly HITACHI možnost dosáhnout určitých technologických novinek jako první, například technologicky pokročilý šroubový polohermetický kompresor. Tento kompresor umožnil HITACHI sestavit chladiče vody, které způsobily revoluci v dané oblasti klimatizační techniky.

Životní prostředí

Obchodní partneři a uživatelé mohou být ujištěni, že provedení a nízké provozní náklady nejsou jediné charakteristiky, které u klimatizace HITACHI můžou ocenit. Ekologické myšlení pramení již ze samotné koncepce výrobku, od technické dokumentace nově vznikajícího výrobku, přes výrobní technologie a používané materiály, jednoduchou montáž, až po používání ekologických chladiv R407c a R410a. Dalším příspěvkem v ekologických aktivitách je sběr a ekologická likvidace klimatizačních zařízení a to nejen zařízení HITACHI, ale i zařízení jiných výrobců. HITACHI poskytuje službu sběru a ekologické likvidace starých zařízení v případě, že je montováno nové zařízení HITACHI.

 Tepelná čerpadla     E-shop - Klima Komfort 
TOPlist