Klimatizace budov

Flexibilní systém

HITACHI vyvinul SET-FREE FS jako "flexi systém", odtud zkratka FS typu VRF (Variant Refrigerant Flow - Proměnlivý průtok chladiva). Tento systém je velice variabilní a umožňuje rychlou instalaci a montáž.

Pro spojování se dodávají rozbočky a rozdělovače, takže při montáží tras je potřebné jen jednoduché montážní nářadí.

Ovládání a řízení je jednoduché, automaticky jsou kódovány adresy vnitřních jednotek. Počítač si ověřuje polohu, chod a výkon jednotek.

Široký výběr

S jednou vnější jednotkou může pracovat až 32 různých vnitřních jednotek. Vnitřní jednotky jsou v provedení 2-směrových a 4-směrových kazet nízkých a standardních, podstropních, parapetních s pláštěm a bez pláště, nástěnných jednotek a jednotek do vzduchotechnického potrubí.
Nejpoužívanější jsou následující: 

Čtyřsměrné kazety Kanálové do VZT potrubí Podstropní jednotky
 
Parapetní jednotky Nástěnné jednotky Rekuperační jednotky
   
Dvousměrné kazety   Venkovní jednotky
   

Vnitřní jednotky můžeme v objektu umístit až do vzdálenosti 150 m od venkovní jednotky. Celkové převýšení je až 50 m. Převýšení mezi vnitřními jednotkami je do 15 m.

To umožňuje dobré horizontální i vertikální rozmístění v budově.

Nízká hlučnost

Vnitřní i vnější jednotky běží hladce a tiše. Spirálový kompresor Scroll ve vnější jednotce je velice tichý. Navíc je opatřen dvojitou vrstvou protihlukové izolace.

Tiché 4-směrové kazety jsou osazeny velkoprůměrovými vysoce výkonnými ventilátory. Laminarizací proudění vzduchu je snížena tlaková ztráta, čímž je dosaženo velmi nízké hladiny hluku – jen 33 dB (A).

Díky nově aerodynamicky tvarovaným výdechům vzduchu je distribuce v místnosti bezprůvanová a nehlučná.

Nově vyvinutý měnič otáček kompresoru značně snižuje hluk venkovní jednotky.

Technické údaje

Jednotky pracují do venkovní teploty -20 °C v režimu topení a -5°C v režimu chlazení.

Těleso motoru ventilátoru je velmi lehké. Je vyrobeno přesným litím z hliníkové slitiny. Tato technologie umožnila společně s antivibračními vložkami snížení hlučnosti. Venkovní jednotka je standardně chráněna proti přetížení a zkratu.

Osvědčený spirálový kompresor HITACHI je proveden zvlášť přesně. Je mimořádně úsporný což je patrné z porovnání jeho výkonu s jeho spotřebou energie.

U všech kazetových jednotek jsou standardně použity filtry s dlouhou životností. Tyto filtry umožňují průtok vyššího množství upraveného vzduchu. Prodloužení životnosti filtrů snižuje náklady na obsluhu a údržbu. 

Sortiment venkovních jednotek HITACHI

Sortiment vnitřních jednotek je identický s vnitřními jednotkami pro větší komerční prostory řady "UTOPIA". Obdobně to platí pro regulace a webovou komunikaci. Následující odkazy vás dovedou k těmto informacím.

Sortiment vnitřních jednotek HITACHI

Regulace HITACHI včetně komunikace přes WEB

 Tepelná čerpadla     E-shop - Klima Komfort 
TOPlist