Premium - serie (nástěnné klimatizační jednotky)

 

3 modely o výkonech 1,8,  2,5 a 3,5 kW

 • Efektivní topení je možné až do -20oC
 • Nízká hladina hluku, až 22dB(A)
 • DC Inverter PAM technologie řízení, chodu kompresoru a ventilátoru
 • Jemně síťovaný nerezový filtr
 • Vysoká energetická účinnost SEER při chlazení až 8,5(A+++)
 • Vysoká energetická účinnost SCOP při topení až 4,7(A++)
 • Nerezové prvky uvnitř jednotky
 • Nerezo-plazmový čistící systém
 • Automatické čištění filtru
 • Titanový povrch výměníku
 • Stříbrem pokovený ventilátor
 • Ionizace vzduchu se specielní technologií, která eliminije až 99.9% virusů a bakterií
 • Specielní úpravy pro dokonalou distribuci vzduchu při řežimu topení a chlazení 

V dnešní době lidé chtějí žít v čistém prostředí. I v prostředí s klimatizací by lidé rádi měli vysoce čistý vzduch. Premium přináší posun v technologii a se svými vnitřními nerezovými prvky, které čistí vzduch procházející klimatizací.
Premium zahrnuje nové idee a prvky pro zlepšení kvality vzduchu jako je ionizace mlhou dezinfikovat a odstranit pachy. Další u této série je velmi vysoká účinnost (úspora energie) díky invertrové technologii. Hitachi Premium přináší komfort pro tělo a zdraví.
Nerezové materiály uvnitř jednotky ji udržují v čistotě a dezinfekci. Nerezový materiál je použit v prostoru kolem ventilátoru a zabraňuje, aby se tam držely nečistoty. Výfuková lamela je provedena z nerezu. Vlastní oběžné kolo ventilátoru je pokoveno a obsahuje molekuly stříbra, což má dezinfekční účinek.

Povrchově upravený výměník titanem má katalytický účinek na rozložení pachů a též má dezinfekční účinek. Zabraňuje usazováním nečistot a potlačuje možnost tvorby houby. 
Jemné síťoví nerezového filtru znemožňuje usazování nečistot. Dokonce mastné usazeniny mohou být odstraňovány rychločistícím mechanizmem. Je to docíleno použitým nerezovým materiálem a automatickým čištěním filtru specielním mechanizmem.
Nerezo-plazmové čištění vzduchu. Pomocí 2 plazmových elektrod jsou emitovány negativní ionty. Negativní ionty se spojí s kontaminanty a jsou pak zachyceny nerezovým filtrem.

 

 Mechanizmy dezinfekce a odstraňování pachů

Nano-velikosti ionizovaná mlha má silný účinek na odstranění pachů a potlačuje rozšiřování virů, bakterií a hub ve vzduchu. Generátor iontů instalovaný uvnitř jednotky vyrábí ultrafialovou ionizovanou mlhu, která je vyfukována do prostoru. Tato ionizovaná mlha se spojí a potlačí viry, bakterie a houby z 99,99%,  rozloží a odstraní pachy.
Vyjímečný dezinfekční a deodorizující efekt. Ionizovaná mlha nano-velikosti je schopna rozložit a odstranit pachy z kuchyně, cigaret, zvířat a dokonce pachy z oděvu a záclon.
Na základě principu orosování studené sklenice vody je uvnitř klimatizační jednotky vyrobena voda ze vzduchu. Vodní kapičky jsou ionizovány vysokým napětím a emitovány do výstupního vzduchu do místnosti. Není tedy nutné přivádět vodu k zařízení.

 

Inovace v inverterové technologii

Elektronické řízení vysoce energetickou účinností je ostrým řezem do inovace inverterové technologie.

Inverterová technologie umožňuje dosáhnout požadované teploty místnosti mnohem dříve, právě tak nabízí více účinnosti, eliminuje zapínání a vypínání svojí možností plynule se měnících otáček pohonů. Invertery od HITACHI nastavují (zvyšují nebo snižují) otáčky kompresoru do úsporného režimu, aby udržovali dasaženou teplotu místnosti. Vše je pak řízeno DC-stejmosměrným proudem.

Eko-Sroll Kompresor

Účinnost byla dosažena větším dopravním objemem kompresoru a redukcí ztrátových prostorů při kompresi. Kompresory jsou vybaveny vysoce účinným motorem, který dokáže běžet i při nízkém napětí po dosažení teploty prostoru.

Inteligentní stroj

Na základě kontroly (až 4000x za sekundu) všech senzorů ve vnitřní a venkovní jednotce pro zjišťování provozních podmínek je umožněno vysoce efektivně řídit chod klimatizační jednotky. Několika násobně členěný ale kompaktní teplotní výměník přizpůsobený tvaru vnitřní jednotky slibuje vysoký účinný výkon.

DC (stejnosměrný proud) řízení

Kompresory od Hitachi s permanentními magnety v motoru oproti konvenčním motorům nemusí být magnetizovány el. proudem. Výsledkem toho je, že Hitachi kompresory přináší více než 10% úspory el. energie oproti kompresorům na střídavý proud. Ztrpčující trápení od hluku způsobeného elektromagnetickými vlnami je zcela eliminováno.

 

Tichý provoz je také dosažen vysoce efektivním invertorem. V tichém módu se hluk pohybuje kolem 20dB (Ex-Low fan mode)

Široce rozevřený výfuk proudu vzduchu 162o je velice vhodný pro dobré promíchání vzduchu v místnosti.  Zlepšení směru proudu vzduchu „Jet flap“, které umožňuje studený vzduch dopravit horní částí místnosti dále a při topení naopak dolů.

Řízení kvality vzduchu

Senzory, které sledují znečištění vzduchu v místnosti automaticky aktivují nerezo-plazmový systém čištění vzduchu v případě, že je vzduch znečištěn.

Nízkoenergetické odvlhčování

Systém tepelné recyklace umožňuje odvlhčování bez dodávání chladu. Provoz při vlhkosti kolem 40% vlhkosti potlačuje tvorbu houby.Různé druhy provozu (módy) lze navolit dle vlastních potřeb. Auto, rychlý provoz, udržovací provoz, odvlhčování a jiné. Režimu odvlhčování lze nastavovat dálkovým ovládáním po 5% v rozmezí 40-70%

Technická specifikace "Premium" nástěnné, invertor

Vnitřní jednotky:

Venkovní jednotky:

 Tepelná čerpadla     E-shop - Klima Komfort 
TOPlist