Rekuperační jednotka HR 400 (Vort Prometeo)

Vort Prometeo HR 400 - je přívodně - odvodní centrální větrací jednotka s extrémně vysokou účinností rekuperace tepla, splňující nejnovější normy týkající se plynulého mechanického větrání s využitím rekuperace. Jednotka má možnost horizontální nebo vertikální montáže (pomocí příslušenství).

Výhody Vort Prometeo HR 400:

  • Možnost horizontální nebo vertikální montáže (pomocí příslušenství) - záleží na výběru zákazníka, co mu více vyhovuje, resp. pokud je prostorově omezený, má možnost výběru.
  • Opláštění z PPE (polyphenylen ether) - nižší hmotnost, lepší hlukové izolační vlastnosti, zvýšená odolnost vůči bakteriím a proti jejich rozmnožování.
  • Vyšší třída filtrace F5 jako standard.
  • Dálkový rádiofrekvenční ovladač s displejem, umožňující množství nastavení - volba otáček, nastavení časového programu chodu zařízení, volba mezi automatickým, manuálním nebo letním režimem, zobrazení aktuální teploty, vlhkosti, hodnoty CO2, času, dne...
  • Zobrazení a signalizace poruch na dálkovém ovladači.
  • Zařízení je standardně dodávané spolu s tlumičem hluku (0,5m) sloužícím na minimalizaci hladiny hluku šířícího se do obsluhovaného prostoru.
  • Vysoká účinnost rekuperace - až 92%.
  • Nízká spotřeba elektrické energie - 195W při plném výkonu díky DC motorům.
  • Zařízení je v souladu s normami pro plynulé mechanické větrání s využitím rekuperace, podléhajícími předpisu „Current Building Regulations“, splňuje všechny nejnovější normy týkající se bezpečnosti, technických vlastností a elektromagnetické kompatibility.

 

Princip:

Jednotka je určena hlavně pro domácí použití, zabezpečuje tiché a kontinuální větrání - odsávání znehodnoceného vzduchu z vlhkých místností - z prostoru kuchyně, koupelen, toalet a současně přívod čerstvého ohřátého vzduchu do ostatních obytných částí domu - ložnice, obývacího pokoje, pracovny, dětských pokojů.
Jednotka zabezpečuje rovnotlaké větrání, tzn. hodnoty přívodu i odvodu vzduchu jsou identické.
Maximální vzduchový výkon pro přívod i odvod je 420 m3/hod.
Proudy vzduchu na přívodu i odvodu jsou zcela oddělené - nedochází k jejich směšování a taky je standardně zabezpečena filtrace na přívodu a odvodu.
V chladném období se teplo z odváděného vzduchu odevzdá čerstvému venkovnímu vzduchu, který je následně přiváděný do ostatních obytných částí domu s vysokou účinností rekuperace až 92%.

 

Vort Prometeo HR 400, prospekt CZ.pdf (1,3 MB)
Vort Prometeo HR 400, návod na instalaci a obsluhu CZ.pdf (2,6 MB)

 Tepelná čerpadla     E-shop - Klima Komfort 
TOPlist