Venkovní klimatizační jednotky pro klimatizaci budov

Všechny jednotky tj. vnitřní i vnější se propojují jen 2 vodiči v sérii (jen mezi sebou) pro systémové i regulační řízení "H-LINK". Vše na ekologické chladivo R410A.

Dle volby venkovní jednotky si volím systém klimatizace dle vlastních potřeb, protože všechny venkovní jednotky jsou kompatibilní se všemi vnitřními jednotkami obdobně jako řada klimatizačních jednotek UTOPIA.

 

Hitachi Mini serie - SetFree (tepelné čerpadlo) o výkonu od 11,2 kW do 15,5 kW chlazení a od 12,5 kW do 18,0 kW topení. Dvoutrubkový systém VRF. Jsou to venkovní jednotky jednofázové (230V, 50Hz) FSVN2E a třífázové (400V, 50Hz) FSNY2E.

Provoz chlazení do -5°C a provoz topení pod -20°C teploty venkovního vzduchu. Celková délka potrubního systému 135 m, převýšení mezi vnitřní a venkovní jednotkou až 25 m.

 

 

 

 

 

Hitachi Set-Free řada FSXN (tepelné čerpadlo) o výkonu od 22,4 kW do 150,0 kW chlazení a od 25,0 kW do 165,0 kW topení. Venkovní jednotky jsou univerzální a to pro použití v zapojení systému 2-trubkovém nebo 3-trubkovém. Hlavní výhodou tohoto systému je možnost provozovat až 64 vnitřních jednotek. Při zapojení 3-trubkovém je možné nezávisle na sobě současně provozovat režim chlazení i topení v jednotlivých prostorách. Jde i částěčně o rekuperaci tepla, pokud část systému potřebuje chladit a část topit. Toto je možné při použití tzv. CH-Boxů instalovaných ve větvi chladícího okruhu, která má být nezávislá v topení/chlazení na sousední větvi chladícího okruhu.

Provoz chlazení do -5°C a provoz topení pod -20°C teploty venkovního vzduchu.  Celková délka potrubního systému 1000 m, převýšení mezi vnitřní a venkovní jednotkou až 50 m.

 

 

 Tepelná čerpadla     E-shop - Klima Komfort 
TOPlist