Vnitřní klimatizační jednotky pro větší prostory

  

Nástěnné RPK 

Nástěnné jednotky jsou k dispozici o chladícím výkonu od 2,2 kW do 11,2 kW a topném výkonu od 3,2 kW do 12,5 kW, byly navrženy s myšlenkou ulehčit montáž a proto byla hmotnost snížena o 15%. Kónický tubus ventilátoru zajistí vysoký průtok vzduchu a lichoběžníkové lamely dopravují vzduch diagonálně k minimalizaci odporu vzduchu. Tyto prvky pomáhají jak zmenšit hluk, tak zvýšit výkon. Jednotky jsou standardně vybaveny IR-přijímačem, to umožňuje ovládat jednotku IR-ovladačem, je však možné pro její ovládání použít i ovladače kabelové typu PC-ART nebo PC-ARH. 

4-směrné kazety RCIM-menší velikosti

Menší kazety o chladícím výkonu od 2,2 kW do 5,6 kW a topném výkonu od 3,2 kW do 6,3 kW, jsou neobyčejně kompaktní a přizpůsobené pro standardní podhledy 600 x 600mm. S výškou pouze 295mm a váhou 17 kg je možné ji docela snadno nainstalovat do poměrně nízkých podhledů. Při použití příslušenství může být tato jednotka použita pro místnosti se stropem výšky do 3,5m při zachování komfortu klimatizace. Jednotku je snadno udržovatelná, elektronické desky jsou přístupné přes sací mřížku jednotky a také je možno jednotku upravit výškově bez zásahu do konstrukce podhledu. Jednotky mají vestavěné čerpadlo kondenzátu. 

4-směrné kazety RCI-standardní

Kazety jsou o chladícím výkonu od 2,8 kW do 16,0 kW a topném výkonu od 3,2 kW do 18,0 kW, poháněné stejnosměrným motorem pro lepší regulovatelnost výkonu. Vysokotlaký ventilátor byl navržen tak, aby při dostatečném výkonu vytvářel výjimečné nízký hluk (28dB pro RCI-1.0FSN2E). Při použití příslušenství může být tato jednotka použita pro místnosti se stropem výšky do 4,2m při zachování komfortu. 4-směrná kazeta je také přizpůsobena pro snadnou instalaci a s výškou pouze 248-298mm může lehce být použita i pro poměrně nízké podhledy. Jednotky mají vestavěné čerpadlo kondenzátu. 

Podstropní RPK

Podstropní jednotky o chladícím výkonu od 5,6 kW do 16,0 kW a topném výkonu od 6,3 kW do 18,0 kW, jsou konstruovány jako ultra tenké podstropní jednotky. Plně posuvné montážní konzoly umožní instalování v co nejmenší oblasti. Méně než 163 mm svislého prostoru je požadovano pro montáž. Radiální ventilátor vytváří silný, ale ještě mírný průtok vzduchu všude v místnosti. Standardní výbavou je proti plísňový filtr. Vylepšená konstrukce umožňuje pohodlnější montáž díky přístupu k potrubím ze stran jednotky. Odvod kondenzátu je volitelný z obou stran jednotky.

Parapetní RPF a RPFI

Parapetní jednotky o chladícím výkonu od 2,8 kW do 7,1 kW a topném výkonu od 3,2 kW do 8,5 kW, jsou konstruovány v tenkém provedení s hloubkou pouze 220 mm. Také výška pouze 630 mm umožňuje instalaci pod nebo u okna zatímco ještě zanechá mnoho místa. Do opláštěné jednotky je možné skrýt kabelový ovladač PC-ART. Jsou dodávány s opláštěním (RPF) a bez opláštění (RPFI). 

 

Kanálové do VZT potrubí RPI-menší velikosti

Kanálové jednotky menší velikosti o chladícím výkonu od 2,2 kW do 4,0 kW a topném od 2,5 do 4,8 kW, byly navrženy pro specifické situace, kdy je k dispozici pouze omezený instalační prostor. Instalace vzduchotechnického potrubí a připojení elektrického napájení je provedeno tak, aby nebyl nutný prostor ze stran jednotky. Jednotky mají sníženou hlučnost a nastavitelné dvě úrovně externího statického tlaku. Jednotky jsou zejména vhodné pro instalace do hotelových pokojů.

 

 

Kanálové do VZT potrubí RPI-standardní  

Standardní kanálové jednotky o chladícím výkonu od 2,2 kW do 25,0 kW a topném od 2,5 kW do 18,0 kW. Mají výšku od 197 do 275 mm a lze je použít do poměrně jakéhokoliv stávajícího podhledu v místnosti nebo prostoru po demontovaných vzduchotechnických potrubích bez složité montáže. Jednotky mají širokou škálu nastavení externího statického tlaku až do 150 Pa. Jednotky mají vestavěné čerpadlo kondenzátu a filtr na straně vzduchu jako standardní výbavu. 

2-směrné kazetové RCD 

Kazetové jednotky o chladicím výkonu od 2,8 kW do 14,0 kW a topném výkonu od 3,2 do 16 kW, poháněné stejnosměrným motorem pro lepší regulovatelnost výkonu. Užití kompaktního turbo ventilátoru zjednodušilo strukturu a redukovalo výšku pouze na 298 mm. Celkový objem kazetové jednotky byl redukován na 50% předešlých typů, čímž bylo pamatováno na snadnou manipulaci a montáž. Trojrozměrné lopatky kompaktního turbo ventilátoru značně snížují hluk a díky využití ovládání PWM (modulace šíře napěťového pulzu) nedochází k elektroromagnetickému rušení. Automatický pohyb žaluzie není do krajní polohy zavřeno, tím nedochází k hromadění nečistot na hranách jednotky. Modelová řada může být přizpůsobena pro montáž do vyšších stropů. Jednotky mají vestavěné čerpadlo kondenzátu.

Rekuperační KPI

Rekuperační (Total Heat Exchanger) jednotky s deskovým výměníkem pro zpětné získávání tepla o vzduchovém výkonu od 250 do 3000 m3/hod, přivede čerstvý upravený vzduch do klimatizovaných prostor. Podle teploty venkovního a vnitřního vzduchu zvolí nejvhodnější způsob ventilace. Montáž je snadná, jednotka může být instalována v libovolné vodorovné poloze. Jednotka může být ovládána samostatně nebo kterýmkoli nadřazeným systémem řízení z produktové řady HITACHI.

Dle volby venkovní jednotky si volím systém klimatizace dle vlastních potřeb, protože všechny venkovní jednotky řady "UTOPIA" nebo všechny venkovní jednotky řady SET-FREE (VRV) jsou kompatibilní se všemi vnitřními jednotkami.

 

 Tepelná čerpadla     E-shop - Klima Komfort 
TOPlist