AB Klimatizace, s. r. o.

Bráfova 9a, 616 00 Brno

Tel.: +420 541 215 445

Mob.: +420 737 285 067

Proč si pořídit bytovou klimatizaci?

Během letních horkých dnů dochází k nadměrnému přehřívání podkrovních pokojů, bytů ve vrchních patrech nebo v místnostech s okny orientovanými na jih. Pokud je i vám doma v létě nepříjemné teplo, potom je právě pro vás ideálním řešením bytová klimatizace. Jestliže si nejste jistí, zda se vám investice do bytové klimatizace vyplatí, představíme vám v tomto článku několik důležitých výhod, které pořízením klimatizace získáte.

Seznam všech bytových a mobilních klimatizačních jednotek naleznete ZDE.


Nastavení teploty v místnosti přímo na míru


S bytovou klimatizací již nebudete muset čekat, až se sníží venkovní teploty, aby vám bylo doma konečně příjemně. Bytovou klimatizaci si totiž můžete libovolně nastavit na požadovanou teplotu, kdykoliv budete potřebovat. Vámi zvolená teplota se v místnosti ustálí během několika minut a vy si tak budete moci užívat příjemného klimatu i když se venkovní teploty vyšplhají nad třicítku.

Celá řada praktických funkcí včetně časovače


Bytové klimatizace disponují několika zajímavými funkcemi, jako je například praktický časovač, se kterým si můžete dopředu naprogramovat, kdy se má klimatizace zapnout a vypnout. Tato funkce je výhodná třeba tehdy, když budete chtít večer z práce přijít do příjemně vychlazeného domu. Spuštění klimatizace si v tomto případě můžete nastavit např. půl hodiny před příchodem. Praktická je i možnost nastavení vypnutí klimatizace, kdy se klimatizace vypne sama přesně dle vámi dopředu zvolený čas, a vy už tak na ni nebudete muset myslet. Velké množství moderních klimatizací lze navíc v současnosti ovládat i pomocí chytrého telefonu.

Prevence nadměrné vlhkosti vzduchu


Nadměrná vlhkost v kombinaci s teplým vzduchem je živnou půdou pro růst plísní ve vašem domě. Zvýšená vlhkost také může poškodit váš nábytek nebo elektroniku. Tomu lze efektivně předejít pomocí klimatizace, která zajišťuje ochlazení velmi teplého vlhkého vzduchu a ten pak v podobě vzniklého kondenzátu odvádí pryč. Díky tomu docílíte optimální vlhkosti v místnosti a prodloužíte životnost vašeho vnitřního vybavení.

Eliminace plísní, prachu a alergenů


Vaše bytová klimatizace také může fungovat jako čistička vzduchu. Speciální systém filtrování totiž dokáže ze vzduchu spolehlivě zachytit bakterie, prach, viry a pyly. Některé moderní klimatizace si dokážou poradit i s cigaretovým kouřem nebo s poletujícími zvířecími chlupy. Díky tomu si doma zajistíte o mnoho zdravější a čistější vzduch, což je také ideální zejména pro alergiky nebo pro rodiny s malými dětmi.

Nízké provozní náklady


Při pořízení bytové klimatizace se nemusíte obávat vysokých nákladů za provoz. V současnosti převážná většina kvalitních klimatizací spadá do energetické třídy A+ a vyšších. Tyto úsporné bytové klimatizace jsou proto velmi ekonomické a jejich provozní náklady jsou značně minimalizovány.

Seznam všech bytových a mobilních klimatizačních jednotek naleznete ZDE.

Líbil se vám článek? Budeme rádi když jej budete sdílet.

  
  
Zpět