Zvlhčovače

Zvlhčovací zařízení používáme v klimatizačních zařízeních na dovlhčení vzduchu na požadovanou vlhkost. V komfortní klimatizaci se používají zřídka. Svůj význam mají u centrálních klimatizačních a větracích zařízení, kde se zejména v zimě bez vlhčení vzduchu neobejdeme.

Zvlhčovače vzduchu se dále používají v galeriích, kostelích, laboratořích, grafických provozech, textilním průmyslu, při zpracování a skladování dřeva, ve sklenících, pekárnách, udírnách a dozrávárnách, parních saunách, chladících a skladovacích prostorách. 

Kompaktní zvlhčovače  "MS"

Standardní řada zvlhčovačů   "Hy-Line"

Zvlhčovače s výborným poměrem cena/výkon  "C-Line"  a  "DBE"

Jedná se o zvlhčovač se zabudovaným ventilátorem pro distribuci páry, který se umísťuje přímo do vlhčené místnosti. Převážně se používají v galeriích, kostelích, laboratořích, grafických provozech, textilním průmyslu a skladovacích prostorách. Použití pro vlhčení do VZT potrubí nebo do místnosti viz. příslušenství (hadice, ventilátor nebo tryska). Zvlhčovač je v provedení pro nepřetržitý provoz. C-Line  pro vlhčení do VZT potrubí nebo do místnosti viz. příslušenství (hadice, ventilátor nebo tryska). Zvlhčovač je ve zmenšeném provedení a určený pro občasný provoz, cenově výhodnější, skříň je v provedení nerez.
DBE - bez skříně, včetně regulace, dodávané v sadě jako (KIT). Lze jej zabudovat do VZT dílů.

Zvlhčovače na demineralizovanou vodu  "Heater-Line"

Adiabatické zvlhčovače  "DG" a  Trysky

 
 
Použití pro vlhčení do VZT potrubí nebo do místnosti (hadice, ventilátor nebo tryska). Zvlhčovač je určen pro provoz na demivodu s měrnou vodivostí do max 20 µS/cm, skříň v barvě slonové kosti. Pro zvlhčování rozprašovanou vodou máme k dispozici jednotky DG nebo vakuové trysky VN. Jejich největší výhodou je, že při provozu mají minimální nároky na spotřebu elektrické energie.  

 

Druhy regulací zvlhčovačů

Kvalita vody (136 kB)

 Tepelná čerpadla     E-shop - Klima Komfort 
TOPlist